„W świecie kina i teatru”

W ostatnim tygodniu grupa „Ananaski” realizowała ciekawy temat pt: „W kinie i teatrze”. Dzieci miały już okazję oglądać film w kinie, jak również spektakl teatralny. Na bazie dotychczasowych doświadczeń i wiedzy, poszerzaliśmy nasze wiadomości o tych miejscach. Wyjaśnialiśmy pojęcia związane z kinem i teatrem, wskazywaliśmy różnice między nimi, odgrywaliśmy scenki teatralne, tworzyliśmy własne przedstawienia wykorzystując do nich samodzielnie zrobione kukiełki i przedszkolne pacynki. Duże zainteresowanie wzbudził teatrzyk Kamishibai (jap. kami – papier, shibai – sztuka), to inaczej „papierowy teatr”, kreatywne narzędzie działania, które stanowi oprawę dla ilustracji i skupia na niej uwagę publiczności. W ten sposób obejrzeliśmy i usłyszeliśmy legendę o Smoku Wawelskim. Miłym i niezwykle ciekawym doświadczeniem było spotkanie z panem Dariuszem Struszczakiem – dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Piątku. Nasz gość w ciekawy i przystępny sposób opowiadał o produkcji filmowej, zawodach związanych z kinem i teatrem, jak również własnej pracy artystycznej. Na koniec podarował nam upominek w formie książeczek i płytę z piosenkami z filmu „Akademia Pana Kleksa”. W podziękowaniu za miłe spotkanie „Ananaski” zaprosiły swojego gościa na XVIII Międzyprzedszkolny Festiwal Teatralny, którego organizatorem jesteśmy w tym roku. Trzymajmy więc kciuki za małych aktorów!

Opracowała:  P. Michalak

Skip to content