Szkoła do hymnu

„Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy…”
10 listopada w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości nasze przedszkole po raz kolejny wzięło udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Punktualnie o godzinie 11.11 dzieci z każdej grupy oraz pracownicy przedszkola wspólnie odśpiewali hymn narodowy. Była to niezwykle uroczysta i podniosła chwila. Wśród narodowych barw dumnie rozbrzmiewały słowa „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób uczciliśmy pamięć tych wszystkich, dzięki którym odzyskaliśmy wolność i niepodległość. Zwłaszcza dziś w obliczu wojny te słowa nabierają szczególnego znaczenia. Takie inicjatywy, proste lekcje patriotyzmu, pomagają od najmłodszych lat budować świadomość i przynależność narodową. Dzięki temu każdy przedszkolak zna odpowiedź na pytanie z wiersza Władysława Bełzy „Kto ty jesteś?” – Polak mały!

Hymn Polski w wykonaniu przedszkolaków

Opracowała: P. Michalak

Skip to content