Szanowni Rodzice

1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny. Jesteśmy pełni nadziei, iż będzie to powrót do normalnej, przedszkolnej codzienności.
Zapraszamy wszystkie dzieci, które są przyjęte do naszego przedszkola
w roku szkolnym 2020/2021.
W trosce o bezpieczeństwo dzieci przygotowaliśmy wiele zasad
i procedur, które będziemy wspólnie wdrażać i stosować.

Bardzo prosimy o wyrozumiałość i wsparcie.

Życzymy zdrowych i spokojnych pierwszych dni pobytu dzieci
w przedszkolu.

Ważne informacje:
Rodzice mogą wchodzić do szatni przedszkolnej (przestrzeń wspólna) z zachowaniem zasady 1 dziecko – 1 rodzic, zachowując dystans 1,5 m. Konieczne jest zasłonięcie ust oraz nosa a także tuż przy wejściu zdezynfekowanie rąk.
Pozostali rodzice oczekują przed wejściem do przedszkola.

W szatni, Rodzic pomaga dziecku w przebraniu się i przekazuje dziecko osobie dyżurującej, która zadba o zaprowadzenie dziecka do odpowiedniej sali.

Rodzicom dzieci nowo przyjętych do przedszkola (3-4-latki), w pierwszych dniach pobytu umożliwiamy odprowadzenie dziecka do sali (bez wchodzenia do sali). W tym przypadku, rodzic przyprowadza swoje dziecko tylko na wyznaczoną godzinę ( wcześniej umówioną z nauczycielem).

Uwaga!
1. Dziecko nie przynosi i nie wynosi z przedszkola żadnych przedmiotów ani zabawek.
2. Do przedszkola przyprowadzamy zdrowe dziecko – bez objawów chorobowych i infekcji. Infekcja to: podwyższona temperatura, kaszel, katar, osłabienie.
3. Każda grupa przebywa w wyznaczonej sali, do grupy przypisani są ci sami opiekunowie.
4. Z placu zabaw poszczególne grupy będą korzystać w ustalonej wcześniej kolejności. Po wyjściu każdej z grup sprzęt znajdujący się na placu zabaw będzie dezynfekowany.
5. Sale zostaną specjalnie przygotowane tak, aby można było skutecznie umyć lub zdezynfekować zabawki i sprzęty. Co najmniej raz na godzinę sale będzie wietrzona.
6. Prosimy o przekazanie nauczycielowi swojego numeru do kontaktu. Aby nauczyciel miał z rodzicem stały kontakt prosimy o noszenie z sobą telefonu.
7. Przygotuj dziecko na nową rzeczywistość w przedszkolu. Powiedz, że panie mogą chodzić w maseczkach i rękawiczkach, zachęcaj dziecko do częstego mycia rąk.
8. Prosimy o uzupełnienie „Oświadczenia dotyczące pobytu dziecka w Gminnym Przedszkolu im. Jana Pawła II w Piątku od dnia 1 września 2020 r.” i przekazanie go 1 września do Gminnego Przedszkola im. Jana Pawła II w Piątku – oświadczenie – formularz do pobrania

Dalsze szczegółowe informacje będą przekazywane podczas grupowych zebrań z rodzicami.
Terminarz spotkań:
GRUPA I „Zajączki” wtorek 01.09.2020 r. godz. 16.00 (jadalnia)
GRUPA II „Misie” piątek 04.09.2020 r. godz. 16.00 sala nr 3
GRUPA III „Żabki” czwartek 03.09.2020 r. godz. 16.00 sala nr 2
GRUPA IV „Jeżyki” środa 02.09.2020 r. godz. 16.00 sala nr 1
GRUPA V „Skrzaty” czwartek 03.09.2020 r. godz. 16.30 sala nr 15
GRUPA VI „Sowy” środa 02.09.2020 r. godz. 16.30 sala nr 15

Procedura bezpiecznego funkcjonowania Gminnego Przedszkola im. Jana Pawła II w Piątku od dnia 1 września 2020 r. – pobierz

Skip to content