Święto Dyni w przedszkolu

„Święto Dyni”- królowej warzyw
Przez tropiki, przez pustynię
Toczył zając wielką dynię.
Toczył, toczył dynie w dół,
Pękła dynia mu na pół!
Pestki z niej się wysypały,
Więc je zbierał przez dzień cały.

Słoneczna pogoda ostatnio nas rozpieszcza, jednak rześkie poranki to znak, że jesień zagościła na dobre. Rolnicy maja mnóstwo pracy, gdyż jest to czas ostatnich zbiorów warzyw. Nastał najlepszy moment by ogłosić „Dzień Dyni” – Królowej wszystkich warzyw. W październiku dzieci z wszystkich grup obchodziły „Święto Dyni”. Dzieci obejrzały film edukacyjny na temat procesu wzrostu tego dostojnego warzywa oraz możliwości jej przetworzenia. Dzięki temu przedszkolaki dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i można z niej przygotować wiele dań: pieczywo, zupę, dżem, ciasto a także przetwory. Przedszkolaki miały okazję skosztować ciasta dyniowego przygotowanego przez rodziców. Dzieci wzięły udział w zabawach muzyczno- ruchowych z dynią oraz w zabawach matematycznych. Następnie, każde dziecko przystąpiło do ozdabiania swojej dyni za pomocą tempery, plasteliny i innych dekoracji. Dzieci wykazały się ogromną kreatywnością i pomysłowością, ponieważ każda dynia była niepowtarzalna. Ozdobione dynie będą piękną dekoracją w deszczowe i pochmurne dni w domach naszych przedszkolaków. Na zakończenie wspólnych zabaw każde dziecko otrzymało ,,Dyniowy dyplom”. Czas upłynął Nam szybko w radosnej atmosferze. Serdecznie dziękujmy wszystkim rodzicom za przygotowanie pomarańczowych strojów dla dzieci oraz dyniowych ciast.

Opracowała: A. Jabłońska

Skip to content