Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada przypada Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji wszystkie grupy w naszym przedszkolu świętowały urodziny Pluszowego Misia. Było to bardzo wyjątkowe święto dla dzieci, ponieważ każde z nich przyniosło do przedszkola swojego pluszaka. Dzieci tego dnia poznały historię Pluszowego Misia. Utworzyli „Paradę Misiów„ w rytm piosenki „ Jadą, jadą misie”, poznały wiersz pod tytułem „Miś”. Uczestniczyły w zabawach muzyczno- naśladowczych. Degustowały największy przysmak Misia, czyli słodki miodek, którym częstowały dziewczynki w strojach pszczółek. Rozwiązywały również zagadki, rysowały misia naśladując instrukcję nauczyciela. Śpiewały piosenkę w języku angielskim pod tytułem „My Teddy Bear”. Następnie nadszedł czas na złożenie życzeń Pluszowemu Misiowi i zaśpiewanie „Sto lat” oraz na skosztowanie pysznego tortu przyozdobionego misiami. Na koniec dzieci otrzymały odznakę „Przyjaciela Pluszowego Misia” oraz kolorowankę z wizerunkiem pluszaka. Ten miły dzień na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.

Opracowała: A. Grzelak

Skip to content