Światowy Dzień Pluszowego Misia

„Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula”.

Jak co roku 25 listopada przedszkolaki wzięły udział w świętowaniu urodzin Pluszowego Misia. Historia powstania tego święta związana jest z 1902 rokiem. Ówczesny Prezydent Stanów Zjednoczonych – Theodore Roosevelt wybrał się ze swymi towarzyszami na polowanie. Jego wrażliwość pozwoliła skutecznie obronić i uratować życie małego niedźwiadka. Na pamiątkę tego wydarzenia powstał Teddy Bear – pluszowy miś, który do dzisiejszego dnia jest ukochaną zabawką dzieci na całym świecie. Również i w naszym przedszkolu dało się odczuć ogromną sympatię, jaką dzieci darzą swoje kochane misie. W tym dniu można było zobaczyć najróżniejsze misie: małe, duże, białe, brązowe, itd. Wszystkie były wspaniałe i wyjątkowe. Przedszkolaki wraz z paniami na różne sposoby uczciły to święto w swoich grupach. Wszędzie na dzieci czekało wiele atrakcji. Były zabawy taneczne przy ulubionych dziecięcych utworach, zabawy ruchowe z pluszowymi misiami, zabawy plastyczne, quizy i konkursy. Przedszkolaki mogły także wykonać pamiątkowe zdjęcie w misiowej „foto-budce”. Podczas czytania i oglądania bajek z misiami w roli głównej, miały okazję przypomnieć lub poznać ciekawych bohaterów, m.in. Misia Uszatka, Kubusia Puchatka, i wielu innych bardziej lub mniej znanych. Nie zabrakło degustacji ulubionego „misiowego” smakołyku, czyli miodu. Największą atrakcją był oczywiście tort dla Misia. Ten dzień w naszym przedszkolu był pełen radości i świetnej zabawy. Cieszymy się, że mimo upływu czasu i coraz nowocześniejszych zabawek, moda na misie nie przemija.

Opracowała: P. Michalak

Skip to content