Spotkanie z policjantami

07 października w Gminnym Przedszkolu im. Jana Pawła II w Piątku gościliśmy policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy – sierżanta sztabowego Pana Patryka Kubiaka i posterunkową Panią Ewelinę Lewandowską, którzy pracują na Posterunku Policji w Piątku. Tematem spotkania było przypomnienie podstawowych zasad ruchu drogowego oraz zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i na drodze. Policjanci opowiedzieli dzieciom, na czym polega ich praca oraz w jakich sytuacjach można liczyć na ich pomoc. Przypomnieliśmy także numer alarmowy 112 oraz ważne informacje, które trzeba podać dzwoniąc pod ten numer. Duże zainteresowanie u dzieci wywołało wyposażenie i umundurowanie policjanta. Największym powodzeniem cieszyły się prawdziwe policyjne kajdanki. Dzieci mogły także z bliska obejrzeć policyjny radiowóz, który podczas pobytu gości stanął na placu manewrowym w pobliżu przedszkola. Każde dziecko miało okazję usiąść na chwilę w prawdziwym radiowozie. Spotkanie było także okazją do ćwiczeń praktycznych. Przedszkolaki po cennych uwagach i wskazówkach policjantów zademonstrowały, jak bezpiecznie przechodzą po pasach na drugą stronę ulicy. Na zakończenie spotkania goście wręczyli dzieciom odblaskowe breloczki oraz książeczki. To był dzień, który na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Opracowały: P. Michalak

A. Błaszczyk

Skip to content