Spotkanie z jeżem w grupie „Malinki”

Dnia 29.02.2024r. w grupie „Malinki” odbyły się wyjątkowe zajęcia. Dzięki uprzejmości Mamy Julki- p. Katarzyny Zalewskiej odwiedziła nas Pani z Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Łodzi, aby opowiedzieć o swojej działalności. Tam właśnie zwierzęta chore i ranne mają zapewnioną całodobową pomoc i opiekę oraz przechodzą rehabilitację. Przedszkolaki dowiedziały się, jakie zwierzęta zamieszkują las oraz jak odpowiednio zachować się wobec napotkanych zwierząt leśnych. Dzieci miały okazję również zobaczyć ptasie gniazdo, poroże i ptasi puch. Największą atrakcją dla dzieci był jednak tuptający po sali jeżyk. Z ogromnym zainteresowaniem obserwowały jak zaniepokojony zwijał się w kulkę. Miały również okazję poznać kilka ciekawostek na temat życia jeży. Każdy przedszkolak na pamiątkę spotkania otrzymał książeczkę przyrodniczą. Bardzo dziękujemy za miłą atmosferę i ciekawe zajęcia, w których mieliśmy okazję uczestniczyć.

Opracowała: E. Czerwińska

Skip to content