Spotkanie wigilijne w grupie „Sowy”

W środę 23 grudnia przedszkolaki z grupy „Sowy” uczestniczyły w spotkaniu wigilijnym, które było okazją do przypomnienia tradycji bożonarodzeniowych. Wysłuchaliśmy pięknego wiersza T. Kubiaka pt.: „Wieczór wigilijny”, który wprowadził nas w świąteczny nastrój. Następnie przy stole nakrytym białym obrusem, przy zapalonej świecy, symbolicznie podzieliliśmy się opłatkiem i zasiedliśmy do słodkiego poczęstunku. Cieszymy się tym bardziej, że w naszym spotkaniu uczestniczyła pani Dyrektor, która złożyła wszystkim dzieciom i paniom piękne świąteczne życzenia. Oczywiście nie zabrakło wspólnego kolędowania i śpiewania świątecznych piosenek i pastorałek. Nasze wigilijne spotkanie splotło się z akcją MEN „Razem na Święta”. Wcześniej dzieci wykonały przepiękne bożonarodzeniowe kartki świąteczne dla swoich bliskich oraz znajomych. W ten sposób dzieci przekonały się, że sprawianie radości innym jest czasami ważniejsze i przyjemniejsze, niż otrzymywanie prezentów.

Opracowała: P. Michalak

Skip to content