Śniadanie w grupie V – Skrzaty

Od najmłodszych lat powinno się rozwijać świadomość prawidłowego odżywiania, dlatego też tydzień temu, przedszkolaki z grupy V samodzielnie przygotowywały sobie śniadanie w ramach tematu „Jesteśmy samodzielni w kuchni”. Zanim dzieci przystąpiły do pracy, rozmawialiśmy, jak dbać o swoje zdrowie. Skrzaty doskonale wiedzą, co warto jeść, a co należy ograniczać. Starszaki pamiętały również o zachowaniu zasad higieny – myciu rąk, a także o zasadach bezpieczeństwa podczas posługiwania się widelcem. Dzieci komponowały ciekawe kanapki, wybierając swoje ulubione warzywa. Nawet największe niejadki z wielkim zaangażowaniem tworzy swoje kanapki i co najważniejsze zjadały to co miały na talerzu. Niektóre przedszkolaki postanowiły zrobić takie kanapki rodzicom w domu!

Opracowała: K. Wójcik

Skip to content