„Smacznie, zdrowo, kolorowo”

Od marca w naszym przedszkolu rozpoczynamy przygotowywanie śniadań pod hasłem „Smacznie, zdrowo, kolorowo”. Koncepcja tego rodzaju śniadań ma na celu utrwalanie przez dzieci zasad zdrowego odżywiania się, zachęcanie do samodzielności oraz rozwijania praktycznych umiejętności. W poszczególnych grupach (raz w tygodniu) śniadania odbywać się będą w formie tzw. „szwedzkiego stołu”. Z przygotowanych przez panie kucharki produktów: pieczywa, warzyw, sera, wędlin, jajek itp. przedszkolaki samodzielnie będą komponować i wykonywać kanapki. Same zdecydują o doborze składników swoich kanapek i co najważniejsze własnoręcznie ułożą na kanapce wybrane składniki.

Harmonogram śniadań w poszczególnych miesiącach:

Marzec- dzieci 6-letnie: „Ekoludki” oraz „Jagódki”
Kwiecień- dzieci 5-letnie: „Słoneczka” oraz „Pszczółki”
Maj- dzieci 4-letnie: „Smerfy” oraz dzieci 3-letnie „Misie”

Opracowała: K. Mikołajczyk

Skip to content