Rozgrzewające melodie z całego świata

Wspólne kolędowanie to jeden z najpiękniejszych zwyczajów Bożego Narodzenia i właśnie tym miłym akcentem rozpoczął się kolejny koncert muzyczny w naszym przedszkolu. Pani Patrycja opowiedziała o tradycjach świątecznych w różnych krajach, a pani Gabriela Pietraszewska-Bryła zagrała na oboju kolędę „Cicha noc” . Kilkoro dzieci przekonało się, że gra na tym instrumencie nie należy do najłatwiejszych. Okazuje się, że poza talentem muzycznym trzeba mieć też sporo siły, żeby móc dmuchać w ustnik oboju. Następnie przedszkolaki zagrały na dzwonkach do utworu Josepha Straussa „Polka z kowadłem”. Kolejną atrakcją było omówienie budowy skrzypiec oraz zagrana na nich piosenka pochodzenia hiszpańskiego ” Feliz Navidad” czyli Wesołych Świąt. Na koniec wszyscy razem zaśpiewaliśmy pastorałkę „Gore gwiazda Jezusowi”. Dziękujemy za wspaniały występ, dzięki któremu mogliśmy poczuć atmosferę zbliżających się świąt.

Opracowała: K.Wójcik

Skip to content