Program „Skąd się biorą produkty ekologiczne” w grupie IV Jeżyki

„Skąd się biorą produkty ekologiczne”- program przygotowany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Główny Inspektorat Sanitarny, dedykowany dla dzieci przedszkolnych w wieku 5-6 lat. Celem programu jest zwiększenie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.
Głównymi założeniami programu jest:
• zrozumienie czym jest rolnictwo i produkty ekologiczne,
• kształtowanie umiejętności wyboru produktów ekologicznych,
• propagowanie zdrowego stylu życia,
• zwiększanie wiedzy i świadomości przedszkolaków o nawykach higieniczno-zdrowotnych.
19 lutego dzieci z grupy IV w ramach programu ekologicznego obejrzały film animowany pt. „Skąd się biorą produkty ekologiczne”. Na podstawie którego, dowiedziały się jak rozpoznać zdrowe produkty i dlaczego warto właśnie je wybierać. Program utrwala ważny temat przestrzegania higieny- częstego mycia rąk. Podczas zajęć dzieci utrwaliły poznane treści poprzez pracę w grupach; ułożyły puzzle „Piramidę zdrowego żywienia”, wykonały pracę plastyczną „Unijny znaczek ekologiczny”. Na koniec dzieci zaśpiewały piosenkę w wykonaniu Fasolek- „Mydło lubi zabawę”.

Opracowała: A. Jabłońska

Skip to content