Powitanie Wiosny w naszym przedszkolu

„Maszeruje Wiosna a ptaki wokoło,
lecą i świergocą głośno i wesoło,
maszeruje wiosna w ręku trzyma kwiat
gdy go w górę wznosi zielenieje świat”.

21 MARCA dzieci z naszego przedszkola przywitały Wiosnę. Na znak tego szczególnego wydarzenia przedszkolaki, w kolorowych przebraniach wraz z nauczycielami zebrali się na boisku. Dzieci zaśpiewały oraz zatańczyły do wiosennych piosenek. Pożegnały Marzannę wierszem, po czym zgodnie z tradycją symbol Zimy został oblany obficie wodą. Zaraz po tym zjawiła się Pani Wiosna przygotowana przez rodzica p. Malwinę Gołek z grupy „Pszczółki”. Następnie Przedszkolaki wybrały się w drogę, aby w wiosennym korowodzie w rytm muzyki uczcić i obwieścić wszystkim nadejście Wiosny. Nauczycielki pragną podziękować Rodzicom za kreatywne przygotowanie wiosennych strojów oraz opasek dla dzieci!

Opracowała: D. Antczak

Skip to content