Podsumowanie śniadań pod hasłem „Smacznie, zdrowo, kolorowo”

W naszym przedszkolu od miesiąca marca / w każdy czwartek/ odbywały się śniadania pod hasłem „Smacznie, zdrowo, kolorowo”. Przedszkolaki, pod czujnym okiem nauczycielek, z dostarczonych przez panie kucharki produktów, przygotowywały zdrowe i pożywne kanapki. Przygotowanie samodzielnie śniadania dało dzieciom wiele satysfakcji i radości. Kanapki były bardzo pyszne, a przede wszystkim zdrowe. Nawet największe niejadki zjadły swoją porcje z apetytem. Tego typu działania zmierzają w kierunku wyrobienia u dzieci umiejętności i przyzwyczajenia do systematycznego dbania o własne zdrowie, utrwalają nawyk kulturalnego zachowywania się przy stole podczas posiłków, rozwijają kreatywność, ale przede wszystkim uczą dzieci samodzielności.

Opracowała: K. Mikołajczyk

Skip to content