Pasowanie na przedszkolaka w grupie „Misie”

Dzień 15 listopada na długo pozostanie w pamięci dzieci i ich rodziców z Gminnego Przedszkola im Jana Pawła II w Piątku. Był to szczególny dzień dla wszystkich 3 – latków, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola oraz ich pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością. Podczas uroczystości Pasowania na Przedszkolaka dzieci z grupy „Misie” zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły podczas krótkiego pobytu w przedszkolu. Uroczystość rozpoczęła się powitaniem gości oraz przedstawieniem części artystycznej, w której maluchy zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i taneczne, dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki, zabawy rytmiczno – ruchowe i taneczne. Następnie z udziałem starszych koleżanek, maluszki przystąpiły do ceremonii ślubowania, obiecując, że będą zgodnie się bawić w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem na twarzy, słuchać pani oraz pomagać kolegom. „Czary – mary” i po przejściu przez zaczarowana bramkę Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na wesołego i dzielnego przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom w kształcie misia oraz słodkiego Misia – Lubisia. Po części artystycznej i pasowaniu wszyscy goście zostali zaproszeni do pięknie nakrytych stołów na olbrzymi misiowy tort, ciasto i soczek przygotowany przez rodziców. Przedszkolakom życzymy, aby nowy rozdział w ich życiu, przyniósł im wiele radości, samych pogodnych i przyjemnych chwil w gronie kolegów oraz ciekawych doświadczeń na dalszej drodze edukacji przedszkolnej. Od tego dnia dzieci z dumą mogą powiedzieć: Mamo! Tato! – jestem przedszkolakiem!

Opracowała: A. Błaszczyk

Skip to content