Owocowo-warzywny zawrót głowy

„Witaminki witaminki,
dla chłopczyka i dziewczynki,
wszyscy mamy dziarskie minki,
bo zjadamy witaminki”

Jesień to doskonały czas na owocowe i warzywne zbiory oraz kształtowanie u dzieci prawidłowych zasad odżywiania. Dzięki zaangażowaniu rodziców w sali grupy VI „Żabki” udało się stworzyć kącik warzywno-owocowy. Dzieci wzięły udział w zajęciach edukacyjnych w czasie których poznawały odżywcze właściwości różnych owoców i warzyw. Podsumowaniem poznanych wiadomości było wspólne wykonanie soku z marchewki i jabłka. Jednak zanim dzieci przystąpiły do pracy, zapoznały się z urządzeniem do robienia soku – sokowirówką, jego działaniem oraz zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi przy pracy. Następnie kolejno podchodziły i samodzielnie wyciskały sok z jabłek i marchwi. Po skończonej pracy dzieci delektowały się jego smakiem. Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci samodzielnie, bez dodatku cukru i bez konserwantów. A do pysznego soku przedszkolaki mogły skosztować ciasta marchewkowego, który również wszystkim bardzo smakował. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy wszystkie przedszkolaki na pewno będą zdrowe i uśmiechnięte 😉

Opracowała: K. Mikołajczyk

Skip to content