Owocowo-warzywny tydzień w grupie II „Misie”

„Lubimy jabłuszka
i słodziutkie gruszki
na śliwki jesteśmy
wielkie łakomczuszki.
Marchewkę chrupiemy
jak małe zajączki,
pomidory też zjadamy,
gdy nam wpadną w rączki”.

W minionym tygodniu w grupie II „Misie” „królowały” owoce i warzywa, co związane było z omawianą tematyką. Dzieci uczyły się rozpoznawać i nazywać owoce i warzywa, określały ich kształt, wielkość oraz kolor. Dowiedziały się także, jakie znaczenie dla zdrowia ma ich spożywanie. Nie zabrakło również zabaw muzycznych i tanecznych do piosenki ,,Małe czerwone jabłuszko”. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem wykonały także wiele prac plastycznych związanych z daną tematyką. Na zakończenie dzieci wspólnie przygotowały sok z marchewki i jabłka. Jednak zanim przystąpiły do pracy, zapoznały się z urządzeniem do robienia soku – sokowirówką, jego działaniem oraz zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi przy pracy. Następnie kolejno podchodziły i samodzielnie wyciskały sok z jabłek i marchwi. Po skończonej pracy dzieci delektowały się jego smakiem. Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci samodzielnie, bez dodatku cukru i bez konserwantów. Wszystkie tego typu działania mają na celu zachęcić dzieci do spożywania owoców i warzyw.

Opracowała: K. Mikołajczyk

Skip to content