Owocowe szaszłyki w grupie III „Wesołe Żabki”

O tym, jak ważne dla naszego organizmu i zdrowia jest spożywanie owoców, wiedzą przedszkolaki z Grupy III „Wesołe żabki”. W środę 14 października w naszej sali było smacznie, ale przede wszystkim zdrowo. Dzieci własnoręcznie przygotowały pyszne, owocowe szaszłyki. była to świetna okazja do utrwalenia wiadomości na temat owoców krajowych i egzotycznych, poznania ich wyglądu, zapachu i smaku. Dzieci samodzielnie kroiły owoce na kawałki oraz nadziewały na patyczki, tworząc pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe. Praca zakończyła się degustacją, wszystkie owoce zostały skonsumowane z apetytem. Przygotowanie zdrowego deseru dało dzieciom wiele satysfakcji, jednocześnie uświadamiając, jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu naszego organizmu.

Opracowała: A. Błaszczyk

Skip to content