Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w grupie VI „Żabki”

Przedszkolaki z gr. VI „Żabki” obchodziły Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Głównym celem zajęć było zaznajomienie dzieci z ich najważniejszymi prawami. Dzieci brały udział w wielu działaniach, m.in. słuchały wiersza M. Brykczynskiego „O prawach dziecka”, wypowiadały się nt obrazków, rozwiązywały zagadki oraz karty pracy, improwizowały ruchem do piosenki pt. „Nie chcę Cię znać”, a na zakończenie wykonały wspólny plakat. Dzień ten był także doskonałą okazją do rozmawiania na temat uczuć, nazywania emocji, określenia sytuacji, kiedy jesteśmy szczęśliwi, a w jakich sytuacjach czujemy się źle. Przedszkolaki wiedzą już, że mają prawo do radości, uśmiechu, opieki, zabawy, odpoczynku, spokojnej nauki oraz ciekawego poznawania otaczającego nas świata. Taki dzień jest także okazją do tego, abyśmy My dorośli nigdy o tym nie zapominali. My, jako przedszkole wierzymy, że dobrze ugruntowana wiedza dziecka, poczucie jego własnej wartości oraz świadomość swoich praw da dzieciom dobre podstawy do bycia w przyszłości wspaniałym człowiekiem, rodzicem i obywatelem. Zajęcia odbyły się w ramach realizowanego w grupie projektu „Mały Miś w świecie literatury”.

Opracowała: K. Mikołajczyk

Skip to content