Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To dzień, który stwarza kolejną okazję do wprowadzenia przedszkolaków w magiczny świat bajek, opowiadań i wierszy. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z słuchania i czytania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej. W ramach tej akcji w grupach nauczycielki, a także chętni rodzice, czytali wybrane przez dzieci pozycje czytelnicze. Miłym przerywnikiem były rozmowy na temat treści opowiadań, w których dzieci uczestniczyły z dużym entuzjazmem. Przedszkolaki w skupieniu i zaciekawieniu słuchały bajkowych opowieści oraz z wielką ochotą oglądały kolorowe ilustracje. Okazji do czytania dzieciom jest wiele i powinniśmy robić to jak najczęściej, zarówno w domu, jak i w przedszkolu.

Opracowała E. Czerwińska

Skip to content