Miś Leon w grupie „Sowy”

Grupa VI „Sowy” rozpoczęła projekt edukacyjny „Mały Miś w świecie Wielkiej Literatury”. Tytułowy bohater otrzymał imię Leon. Wszystkie dzieci przywitały go z wielką radością i od razu się z nim zaprzyjaźniły. Wysłuchaliśmy już kilku opowiadań, w których nasz Miś odegrał główną rolę. Raz pomógł dziewczynce o imieniu Małgorzatka pokonać strach przed ciemnością, a innym razem sprawił ogromną radość chłopcu o imieniu Tymek, który obchodził swoje urodziny. Miś Leon wprowadził nas także w tematykę emocji, które są bardzo ważne w życiu każdego człowieka. Stworzyliśmy w grupie „kuferek emocji”, aby łatwiej nam było radzić sobie z ich odczuwaniem. Nazwa projektu zdradza, że jego głównym celem jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Świat literatury zachęca jednak do różnorodnej aktywności. Z pewnością czytanie z Misiem Leonem będzie dla nas fantastyczną przygodą i wiele nas nauczy.

Opracowała: P. Michalak

Skip to content