„Mini hodowla cebuli” w grupie IV „Jeżyki”

W marcu dzieci z grupy IV Jeżyki w ramach Innowacji Pedagogicznej „W zdrowym ciele zdrowy duch” założyły „Mini hodowlę cebuli”. Przedszkolaki obejrzały film edukacyjny „Czego potrzebuje roślina”, z którego dowiedziały się co jest potrzebne do prawidłowego wzrostu rośliny. Następnie dzieci przystąpiły z podekscytowaniem do praktyki; umieściły swoje cebulki w doniczkach z glebą, podlały sadzonki a doniczki podpisały swoim imieniem. Przygotowane roślinki dzieci ustawiły w „Kąciku przyrody” na parapecie okna. Każdego dnia dzieci wybierają „Dyżurnego Przyrody”, który ma za zadanie dbać o sadzonki. Wszystkie przedszkolaki systematycznie prowadzą obserwację dynamicznego wzrostu szczypiorku.
Serdecznie dziękujemy Pani Joannie Florczak za pomoc w przygotowaniu „Mini hodowli cebuli”.

Opracowała: A. Jabłońska

Skip to content