Międzynarodowy Dzień Kropki w naszym przedszkolu

15 września dzieci obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki, którego celem było wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Tego dnia ubrania dzieci i nauczycielek wzbogacone zostały akcentem kropek. Dzieci obejrzały film o małej Vashti, która dzięki kropce i nauczycielce uwierzyła w swoje możliwości. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talent. Tego dnia dzieci dostrzegły kropki tam, gdzie wcześniej nikt nie zwracał na nie uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu. Dzieci uczestniczyły także w zabawach ruchowych z kropkami, segregowały oraz przeliczały kropki. Powstało również wiele prac plastycznych z motywem kropki. W podziękowaniu za wspólne zabawy każdy dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom lub medal. Dzień upłynął wszystkim pod znakiem wspaniałej twórczej zabawy.

Opracowała: K. Mikołajczyk

Skip to content