,,Mały Miś w świecie wielkiej literatury w grupie V”

W marcu grupa ,,Ekoludki” zakończyło realizację modułu ,,Czytające Przedszkolaki” w ramach projektu ” Mały miś w świecie wielkiej literatury”, którego głównym celem było rozwijanie czytelnictwa. „Mały Miś” zachęcił nas do czytania i rozbudził ciekawość czytelniczą.Realizacja projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury..” służyła przede wszystkim propagowaniu i rozwojowi czytelnictwa wśród dzieci. Głównym zadaniem projektu było wybranie grupowej maskotki- Misia Krzysia, który wędrował po domach naszych przedszkolaków. Zadaniem dzieci była opieka nad misiem przez dwa lub trzy dni, uzupełnienie dzienniczka rysunkiem dla Misia i zdjęciem oraz wspólne z rodzicami poczytanie misiowi bajek. W ten sposób powstał wspaniały dziennik podróży, w tworzenie którego zaangażowali się wszyscy przedszkolacy z naszej grupy oraz ich rodzice, rodzeństwo. W ramach projektu rodzice czytali dzieciom również w przedszkolu. Miś Krzyś dziękuję wszystkim dzieciom za wspaniałe przyjęcie. Zakończenie pierwsze modułu nie oznacza jednak, że przedszkolaki pożegnały swojego przyjaciela. Od 9 marca dzieci z grupy V rozpoczęły przygotowania do ,,Zmisiowanego Dnia Matematyki”. Razem z maskotką swojego ulubieńca rozwijaliśmy umiejętności matematyczne, wykorzystując do realizacji naszych celów ,,klocki matematyczne” i ,,wiatrak matematyczny”.

Opracowała: I. Tomasiewicz-Matusiak

Skip to content