Jasełka pt. „Przy wigilijnym stole…”

„Maleńka miłość w żłobie śpi,
Maleńka Miłość przy Matce Świętej.
Dziś cała ziemia i niebo lśni
dla tej Miłości maleńkiej”.

Jak powszechnie wiadomo, Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują ich nadejścia. W przedszkolu okres poprzedzający ten magiczny czas jest niezwykle pracowity. 19 grudnia zgodnie z tradycją naszego Przedszkola dzieci z najstarszych grup „Ekoludki” oraz „Jagódki” przedstawiły dla swoich najbliższych i zaproszonych gości Jasełka Bożonarodzeniowe. Przy wigilijnym stole spotkała się cała rodzina-mama, tata,babcia, dziadek, dzieci oraz gość.Wraz z pierwszą gwiazdką przybyła Święta Rodzina-Maryja z Dzieciątkiem i Józef. Klimat wigilijnego spotkania podkreślały piękne tańce, recytacje oraz śpiew przedszkolaków. Mali aktorzy z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie otrzymali gromkie brawa. Były one uznaniem za pięknie wykonane Jasełka, które dostarczyły widzom wielu wzruszeń. Na zakończenie wszyscy zgodnie z tradycją składali sobie życzenia. Bardzo dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom za obecność. Takie uroczystości utrwalają piękne polskie tradycje i zwyczaje, a także wzmacniają bliskie i serdeczne relacje naszej społeczności lokalnej.

Opracowały: A. Andrzejczak, A. Góralska

Skip to content