„Gimnastyka dobra sprawa, sport dla Misia to zabawa”

„Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula.”

25 listopada dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu najważniejszym gościem był duży, pluszowy miś, który był ubrany na sportowo, ponieważ tematem przewodnim uroczystości była gimnastyka i zdrowy styl życia. Tuż po śniadaniu wszystkie przedszkolaki spotkały się w jednej sali, aby razem ze swoimi misiami przyniesionymi z domu wziąć udział w zabawach i konkursach. Na początek dzieci poznały historię powstania pluszowego misia. Następnie „wsiadły do pociągu” z misiami do piosenki „Jadą, jadą misie” oraz gimnastykowały się z pluszakami, co okazało się być nie łatwym zadaniem. Ciekawą atrakcją okazało się jedzenie miodku z talerzyków na czas. Następnie nauczycielki za pomocą prezentacji multimedialnej przybliżyły dzieciom niektóre gatunki niedźwiedzi. Nie brakowało także tańców, śpiewanych rymowanek, konkursów i quizów. Na koniec każda z grup wręczyła misiowi prezent związany ze sportem i zdrowym odżywianiem. Miś otrzymał hantle do ćwiczeń, piłkę nożną, koszulkę sportową, koszyk pełen owoców, jabłka, order i duże marchewki. Ależ będzie zdrowy! Zwieńczeniem misiowego przyjęcia było zaśpiewanie przez wszystkich „Sto lat” oraz wielki tort z misiów – Lubisiów. Ten dzień był pełen radości oraz wspólnej zabawy. Z pewnością zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

Opracowała: K. Wójcik

Skip to content