Dzień Ziemi

22 kwietnia br. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Zainwestuj w naszą planetę”. Jest to największe ekologiczne święto, które przypomina wszystkim o tym, by o naszej planecie pamiętać każdego dnia. W tym dniu we wszystkich przedszkolnych salach królował kolor zielony. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną ,,Ziemia –planeta na której mieszkasz”, inscenizowały wiersz ,,Sznurek Jurka” L. Szołdry, brały udział w zajęciach plastycznych z wykorzystaniem rosnącej masy plastycznej oraz uczestniczyły w zabawach muzycznych o tematyce ekologicznej. Podczas zajęć i zabaw dzieci dowiedziały się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Na koniec każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom oraz odznakę „Przyjaciela Przyrody”.

Opracowała: I. Tomasiewicz-Matusiak

Skip to content