Dzień Uśmiechu w grupie „Sowy”

W piątek, 20 listopada, w grupie VI „Sowy” odbył się Dzień Uśmiechu. Inicjatorem tego święta obchodzonego na świecie 7 października jest Harley Ball, twórca tzw. „smiley face” (symbolu uśmiechniętej, żółtej buzi). Na początku wyjaśniliśmy przysłowie „śmiech to zdrowie”, gdyż cały tydzień zajmowaliśmy się tematyką zdrowia. Następnie wykonaliśmy plakat z napisem „Dzień uśmiechu”, który ozdobiliśmy żółtymi, uśmiechniętymi buźkami. W tym dniu towarzyszyła nam rymowanka „Duży i mały niech zawsze pamięta, by jego buzia była uśmiechnięta”. Wszystkie dzieci z ochotą brały udział w muzyczno – ruchowych zabawach, które dostarczyły wiele radości i uśmiechu. W ramach realizacji projektu „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” wysłuchaliśmy opowiadania A. Konefał, pt.: „Radość”. Tej dostarczyła nam wszystkim fotobudka, w której pozowaliśmy ze śmiesznymi minami i atrybutami. Na zakończenie każdy wypił wodę baaardzo cytrynową, po czym starał się oczywiście uśmiechnąć od ucha do ucha. W tym dniu wszyscy mieliśmy dobry humor, dlatego zachęcamy, aby Dzień Uśmiechu świętować cały rok 🙂

Opracowała: P. Michalak

Skip to content