Dzień uśmiechu w grupie I

„Nigdy nie żałuj uśmiechu,
uśmiech jest mową duszy.
Gdy słowa nic nie pomogą,
uśmiech serca poruszy.”
2 października 2020 r. w grupie ,,Zajączki” obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu. Była to dobra okazja, by porozmawiać o naszych emocjach, głównie smutku i radości, których na co dzień doświadczamy jako grupa dzieci, która po raz pierwszy rozpoczęła swoją przygodę z przedszkolem. Zajączki wysłuchały bajki pt. ,,Uśmiechnięta bajka” opowiadającej o sile uśmiechu i zatańczyły taniec radości do utworu „Uśmiechnięte buzie”. Przedszkolaki korzystając z szablonu rysowały radosne minki oraz miały okazję zrobienia sobie zdjęć z emblematami uśmiechu. Podczas zabaw sensorycznych wykonali słoneczko- symbol radości, uśmiechu i dobrego humoru. Na zakończenie zajęć dzieci degustowały ,, Magiczny napój uśmiechu” oraz otrzymały pamiątkowe medale i bransoletki . Wszystkim przedszkolakom, życzymy, aby uśmiech gościł na ich twarzach zawsze, nie tylko od święta, bo ,, Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

Opracowała: I. Tomasiewicz-Matusiak

Skip to content