Dzień Kropki w grupie V

15 września grupa V ,,Wiewiórki” obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem tego święta jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości, wyzwalając tym samym dziecięcą samodzielność. Dzień Kropki to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami. Na początku poznaliśmy genezę dnia kropki. Dzieci uważnie obejrzały historię , jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności czyli talent. ,,Wiewiórki” wysłuchały opowiadania ,,Kto widział kropki” ilustrowanego kolorowymi sylwetami. Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie zwracał na nie uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, z kropki można utworzyć słońce, muchomor ma kropki i piegi na naszej twarzy to także kropki. Wspólnie z dziećmi uczestniczyliśmy w zabawach muzyczno-ruchowych przy piosence o kropce. Szukaliśmy takich samych kropek – ćwicząc pojęcie ,,para”, tworzyliśmy zbiory ze względu na kolor i wielkość. Tworzyliśmy prace plastyczne z kropką w roli głównej oraz eksperymentowaliśmy z kolorowymi groszkami tworząc ,,Tęcze na talerzu”. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowy medal ,,Międzynarodowego Dnia Kropki”. Dziękuję rodzicom za przygotowanie strojów na dzisiejsze święto.

Opracowała: I. Tomasiewicz-Matusiak

Skip to content