Dzień dyni w grupie VI „Żabki”

„Dynia mała, dynia duża,
dynia w dole, dynia w górze,
dynia z lewej, dynia z prawej,
dynie kręcą się w zabawie”

30 października dzieci z grupy VI „Żabki” obchodziły Dzień dyni. Święto to było okazją do promowania zasad zdrowego odżywiania się. Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola dynie, a w ubraniach dzieci dominował kolor pomarańczowy. Dzieci miały okazję pogłębić wiadomości na temat wartości odżywczych dyni, sprawdzić co kryje się w wielkiej pomarańczowej kuli, a także dowiedziały się jakie potrawy można przygotować z tego „pomarańczowego” warzywa. Wzięły także udział w różnorodnych zabawach muzyczno- ruchowych z dynią oraz w zabawach matematycznych. Po wielu aktywnościach przedszkolaki mogły skosztować pestek dyni oraz ciasta dyniowego. Następnie każde dziecko przystąpiło do ozdabiania swojej dyni z wykorzystaniem różnorodnych materiałów. Dzieci wykazały się przy tym ogromną kreatywnością i pomysłowości. Na zakończenie dnia każdy przedszkolak mógł zrobić sobie zdjęcie w dyniowej fotobudce oraz otrzymał pamiątkowy medal. Ten dzień przyniósł dzieciom wiele niezapomnianych wrażeń.

Opracowała: K. Mikołajczyk

Skip to content