Bal karnawałowy

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać m.in. kota, księżniczkę Elsę (nawet nie jedną), jeżyka, pszczółkę, policjantów, kowbojów, królewny, piratów, IronMana, Batmana … nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Pani Dyrektor, nauczycielki i inni pracownicy przedszkola również się przebrali i dołączyli do zabawy. Nasza przedszkolna stołówka zamieniła się w prawdziwą salę balową. Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu wodzireja, pana Michała, który zachęcał dzieci do tańca z muzyką na żywo. Przebierańcy świetnie się bawili uczestnicząc we wspólnych zabawach. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo nie tylko od różnorodnych strojów,ale od dyskotekowych świateł. Uśmiech nie znikał nam z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Wtedy nastąpiła przerwa, gdzie dzieci udały się do swoich sal na słodki poczęstunek i chwilę odpoczynku. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę. Szkoda, że następny bal dopiero za rok.

Opracowała: K. Wójcik

Skip to content