Akcja „Cała Polska Czyta Dzieciom” w grupie „Słoneczka”

„Bez względu na to ile masz zajęć, najważniejszą rzeczą,
jaką możesz zrobić dla przyszłości swojego dziecka,
oprócz okazywania mu miłości i przytulania,
jest codzienne głośne czytanie oraz radykalne ograniczenie telewizji.”
Jim Trelease, autor „Podręcznika głośnego czytania”

Kontakt z książką już od najmłodszych lat odgrywa nieocenioną rolę zarówno w rozwoju, jak i wychowaniu człowieka. Nie tylko wszechstronnie wpływa na rozwój intelektualny, ale także znakomicie rozwija wrażliwość u każdego młodego czytelnika i słuchacza. Dlatego też w grupie III „Słoneczka”w bieżącym roku szkolnym realizowana była ogólnopolska akcja „Cała Polska czyta dzieciom.” W ramach tej akcji nauczycielki grupy codziennie w ramach odpoczynku poobiedniego czytały dzieciom utwory z dziecięcej literatury. Dodatkowo w akcji wzięli udział rodzice, którzy poświęcili swój wolny czas, by choć przez chwilę poczytać najmłodszym. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały czytanych bajek, a spotkania z gośćmi odbyły się miłej i przyjaznej atmosferze. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas i zaangażowali się w naszą akcję.

Opracowała: K. Mikołajczyk

Skip to content