13lut2024

Bal karnawałowy to atrakcja bardzo lubiana i wyczekiwana przez dzieci, dostarczająca im wielu przeżyć i wrażeń. Tak też było w naszym przedszkolu 13 lutego. Tego dnia od samego rana było jakoś „inaczej”, w wejściu witały nas nie Panie a wesołe postaci wyciągnięte z bajek, a zamiast dzieci do przedszkola przybyli policjanci, strażacy, superbohaterowie, piraci. W salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, motylki…nie sposób zliczyć. Po śniadaniu, pięknie przebrane dzieci wraz z Paniami wyruszyły na przyjęcie w sali gimnastycznej, która na ten dzień zamieniła się w prawdziwą salę balową. Wystrój wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Wszyscy mieli okazję się naprawdę wyszaleć. Były tańce, śpiewy i zabawy. Dzieci miały także możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych. A gdyby tego było mało, we wszystkich salach na dzieci czekał słodki poczęstunek. Niewątpliwie był to dzień pełen wrażeń i uśmiechu. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok!

Opracowała: J. Gralak

13lut2024
W tym miesiącu podczas audycji muzycznej z Bachmanem przedszkolaki miały okazję  cieszyć się pięknym brzmieniem waltorni oraz  dźwiękami gitary klastycznej. Gitara jest instrumentem o niezrównanym brzmieniu i wszechstronnych możliwościach wyrazu muzycznego. Niezależnie od tego, czy były to delikatne akordy czy energiczne riffy, gitara z pewnością porwała każde dziecko swoją potęgą dźwięku. Dzieci poznały budowę instrumentów,  a nawet miały okazję na nich zagrać. Oklaskom nie było końca!
Opracowała: K. Wójcik