„Witaminki witaminki,
dla chłopczyka i dziewczynki,
wszyscy mamy dziarskie minki,
bo zjadamy witaminki”

Jesień to doskonały czas na owocowe i warzywne zbiory oraz kształtowanie u dzieci prawidłowych zasad odżywiania. Dzięki zaangażowaniu rodziców w sali grupy VI „Żabki” udało się stworzyć kącik warzywno-owocowy. Dzieci wzięły udział w zajęciach edukacyjnych w czasie których poznawały odżywcze właściwości różnych owoców i warzyw. Podsumowaniem poznanych wiadomości było wspólne wykonanie soku z marchewki i jabłka. Jednak zanim dzieci przystąpiły do pracy, zapoznały się z urządzeniem do robienia soku – sokowirówką, jego działaniem oraz zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi przy pracy. Następnie kolejno podchodziły i samodzielnie wyciskały sok z jabłek i marchwi. Po skończonej pracy dzieci delektowały się jego smakiem. Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci samodzielnie, bez dodatku cukru i bez konserwantów. A do pysznego soku przedszkolaki mogły skosztować ciasta marchewkowego, który również wszystkim bardzo smakował. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy wszystkie przedszkolaki na pewno będą zdrowe i uśmiechnięte 😉

Opracowała: K. Mikołajczyk

10paź2019

10 października w naszym przedszkolu gościliśmy aktorów Teatru Krak Art, którzy zaprezentowali bajkę pt. „Łakocie dla Jasia i Małgosi”. Adaptację znanej baśni braci Grimm przedstawiono w nieco innej konwencji, nadając jej charakter profilaktyczny. Dzieci miały okazję utrwalić zasady zdrowego odżywiania oraz bezpiecznego zachowania w kontakcie z obcymi. Przedstawienie było również okazją do utrwalenia wiadomości przyrodniczych oraz zrozumienia sensu wartości takich jak dobro, przyjaźń czy współpraca. Dzieci brały aktywny udział w przedstawieniu, chętnie uczestniczyły w proponowanych przez aktorów zabawach tanecznych .

Opracowała: K. Mikołajczyk

10paź2019

Od 10 października dzieci z grupy V ,,Ekoludki” wraz ze swoją wychowawczynią przystąpili do udziału w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Głównym celem projektu jest rozwijanie czytelnictwa oraz współpracy między przedszkolami. Przedszkolaki nadały misiowi imię „Krzyś”, który przez kolejne tygodnie będzie podróżował po domach dzieci. Wybór imienia był losowy z podanych przez wszystkie dzieci propozycji. Zgodnie z regulaminem projektu miś zaopatrzony został w dziennik podróży, w którym dzieci zapisują wspólne chwile z misiem w postaci obrazka oraz wklejają pamiątkowe zdjęcie z pobytu misia w ich domu. Najważniejsze jednak to wspólne czytanie misiowi wybranych bajeczek, co również zostanie udokumentowane w dzienniku podróży. Życzymy wszystkim dzieciom niezwykłych wrażeń podczas pobytu Misia Krzysia w ich domu.

Opracowała: I. Tomasiewicz-Matusiak