Mały miś w świecie wielkiej literatury- w grupie V

Od 10 października dzieci z grupy V ,,Ekoludki” wraz ze swoją wychowawczynią przystąpili do udziału w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Głównym celem projektu jest rozwijanie czytelnictwa oraz współpracy między przedszkolami. Przedszkolaki nadały misiowi imię „Krzyś”, który przez kolejne tygodnie będzie podróżował po domach dzieci. Wybór imienia był losowy z podanych przez wszystkie dzieci propozycji. Zgodnie z regulaminem projektu miś zaopatrzony został w dziennik podróży, w którym dzieci zapisują wspólne chwile z misiem w postaci obrazka oraz wklejają pamiątkowe zdjęcie z pobytu misia w ich domu. Najważniejsze jednak to wspólne czytanie misiowi wybranych bajeczek, co również zostanie udokumentowane w dzienniku podróży. Życzymy wszystkim dzieciom niezwykłych wrażeń podczas pobytu Misia Krzysia w ich domu.

Opracowała: I. Tomasiewicz-Matusiak

Skip to content