„Zdrowe i kolorowe śniadanie” w grupie IV Jeżyki

„Twoje pożywienie powinno być lekarstwem, a Twoje lekarstwo powinno być pożywieniem.” – Hipokrates

16 marca przedszkolaki z grupy IV Jeżyki przygotowały „Zdrowe i kolorowe śniadanie” w ramach Innowacji Pedagogicznej w „Zdrowym ciele zdrowy duch”. Tego dnia dzieci same przygotowały kanapki, na których umieściły zdrowe warzywa bogate w witaminy i mikroelementy. Nie zabrakło takich warzyw jak; pomidor, ogórek, sałata i wyhodowany w „Kąciku przyrody” przez dzieci szczypiorek. Dzieci ochoczo przystąpiły do komponowania własnych kanapek, które ze smakiem pałaszowały. Dzisiejsze działanie miało na celu zachęcić wszystkie dzieci do próbowania nowych smaków. Sprawmy żeby każde śniadanie było „zdrowe i kolorowe”.
Serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu Pani Dyrektor Joannie Przybylak i Pani Joannie Bartosik.

Opracowała: A. Jabłońska

Skip to content