Zakończenie roku szkolnego w grupach najstarszych

„Chociaż słońce jasno świeci,
Trochę smutne są dziś dzieci.
Bo koniec roku, przedszkola mija czas,
Teraz wakacje czekają nas.”

23 czerwca 2023 r. odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość zakończenia roku przedszkolnego. Zakończenie roku szkolnego jest bardzo ważnym wydarzeniem, zwłaszcza gdy jest to pożegnanie z rolą przedszkolaka. Dzieci z grupy „Jeżyki” i „Liski” uroczyście pożegnały swoje Panie- zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie oraz taneczne. W uroczystości zakończenia roku uczestniczyli zaproszeni goście: Pan Krzysztof Lisiecki- Burmistrz Piątku, Pani Joanna Przybylak – Dyrektor przedszkola, Pani Ewa
Dąbrowska – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Piątku, Pani Sylwia Więckowska- przewodnicząca Rady Rodziców przedszkola oraz Rodzice. Występ rozpoczął się od pożegnania starszych kolegów przez dzieci 5- letnie. Następnie wszystkie 6-latki powitały gości tańcem w parach- belgijką. Następnie recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Pojawiły się łzy wzruszenia u dzieci i ich najbliższych. Po występach wszystkie przedszkolaki otrzymały dyplomy oraz nagrody – niespodzianki. Kolejni absolwenci naszego przedszkola opuszczają nas, by rozpocząć po wakacjach naukę w klasie pierwszej. Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji. Drogim Rodzicom dziękujemy za wspólnie spędzony czas i wsparcie.

Opracowała: E.Czerwińska

Skip to content