Zajęcia pokazowe „Drużyna Kangura”

„Hura, hura Drużyna Kangura!”

W czwartek 16 września odbyły się w naszym przedszkolu zajęcia pokazowe „Drużyny Kangura”. Wszystkie przedszkolaki miały okazję poznać różne zabawy i konkurencje z piłkami. Dzieci były zachwycone i z dużym zaangażowaniem wykonywały wszystkie polecenia. Głównym celem programu zajęć „Drużyny Kangura” jest kształtowanie u przedszkolaków zainteresowania ruchem i kulturą fizyczną, zaspokojenie potrzeby spontanicznej aktywności fizycznej, a także przygotowanie do podejmowania regularnego ruchu teraz i w późniejszych latach. Sprzyja to ogólnemu rozwojowi dzieci, co przydaje się w codziennym życiu teraz i w przyszłości, ale także przy ewentualnym uprawianiu sportu w późniejszym wieku. Taka forma działania jest także mentalnym przygotowaniem dziecka do aktywności fizycznej i działania w grupie. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Programie Zajęć Drużyny Kangura.

Zapisy odbywają się poprzez stronę: www.przedszkoliada.pl/zapisy

Opracowała: K. Mikołajczyk

Skip to content