Zajęcia otwarte dla rodziców

Zajęcia otwarte to jedna z form współpracy przedszkola z rodzicami. Podczas takich zajęć mogą oni poznać sposoby pracy dydaktyczno-wychowawczej, stosowane przez nauczyciela metody, jak również zaobserwować swoje dziecko w czasie prowadzonych zajęć. W ostatnim czasie dwie grupy przedszkolne „Zajączki” i „Żabki” zaprosiły rodziców do udziału w takich zajęciach. Dzieci mogły się wykazać przed najbliższymi swoimi umiejętnościami i wiedzą zdobytą w przedszkolu. Nauczycielki prowadzące zajęcia pokazały różne metody i formy pracy stosowane w codziennej pracy z dziećmi. Proponowane zabawy dotyczyły różnych zakresów edukacji: matematycznej, językowej, plastycznej, muzycznej, fizycznej, społecznej. Nie zabrakło również zabaw z językiem angielskim. Obecność naszych gości wspaniale motywowała przedszkolaków do współpracy, zajęcia przebiegły w miłej i serdecznej atmosferze. Bardzo dziękujemy Rodzicom za obecność, słowa uznania dla dzieci i nauczycielek, chęć dzielenia się swoimi spostrzeżeniami i refleksjami.

Opracowała: P. Michalak

Skip to content