Zabawy w kąciku kulinarnym

W ramach Międzynarodowego Dnia Uśmiechu, który obchodzony jest w każdy pierwszy piątek października dzieci z grupy ,,Jagódki” w swojej sali stworzyły kącik kulinarny w ramach którego przygotowywały szaszłyki owocowe oraz pyszną surówkę na obiad. Każdy przedszkolak wie, jak ważne są dla nas owoce i warzywa – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Po przebraniu się w fartuszki oraz umyciu rączek ,,Jagódki”, przystąpiły do pracy. Wszystkie owoce zostały dokładnie umyte i obrane ze skórek, a następnie przedszkolaki samodzielnie je kroiły i łączyły ze sobą. W roli prawdziwych kucharzy świetnie spisali się chłopcy, którzy z wielkim zaangażowaniem przygotowywali surówkę na obiad. Zabawy w kąciku kulinarnym wywołały na twarzach dzieci mnóstwo zadowolenia i uśmiechu, kreatywność i pomysłowość dzieci nie miała końca. Samodzielnie wykonane przekąski smakowały wyśmienicie, malując na twarzach dzieci ,,prawdziwy uśmiech”.

Opracowała: I. Tomasiewicz-Matusiak

Skip to content