Dzielne przedszkolaki na 43. Zlocie do środka Polski

W sobotę 11 maja odbył się 43. Zlot do Środka Polski. Składał się on z II etapów: pierwszy przeprowadzono w Piątku, drugi w lesie w Witowie. Po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia przed Urzędem Miejskim w Piątku, wszyscy uczestnicy udali się pod Pomnik Geometrycznego Środka Polski. Pierwszym zadaniem czekającym drużynę przedszkolaków było wykonanie farbami pracy plastycznej pt. „Co słychać w Piątku”. Dzieci ochoczo przystąpiły do zadania i po chwili kolorowa praca była gotowa. Następnie wszyscy uczestnicy zlotu przejechali autokarami do lasu w Witowie. Na miejscu na dzieci czekały nie tylko piękne widoki m.in. na Silne Błota, ale również ciekawe zadania jak np. naklejanie na twarzy piegów z konfetti, rzut szyszkami do celu. Czas upłynął nam szybko a na dzieci na koniec czekała niespodzianka: zabawy na placu zabaw w Konarzewie oraz gorąca zupa. Dzielne przedszkolaki za udział w zlocie, otrzymały puchar, pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki, które sprawiły dzieciom mnóstwo radości.

Opracowała: A. Jabłońska

Skip to content