Święto Patrona

20 maja 2024 r. obchodziliśmy święto patrona naszego przedszkola, św. Jana Pawła II. Jest to dla nas wyjątkowa uroczystość, którą świętujemy od 2007 r., czyli od dnia nadania imienia naszej placówce. W tym wyjątkowym dniu ubrani w piękne galowe stroje wspólnie spotkaliśmy się, aby przypomnieć sobie jak niezwykłą osobą był nasz patron. W programie uroczystego spotkania zawarte było zdefiniowanie pojęcia patrona, przedstawienie bliżej postaci Jana Pawła II, wyszczególnienie miast, w których żył nasz patron, wyodrębnienie jego zainteresowań oraz przedstawienie podróży jakie odbył święty. Spotkanie zakończyło się wspólnym zaśpiewaniem ulubionej pieśni Jana Pawła II pt. „Barka”. Po zakończeniu uroczystości dzieci przeniosły światełko oraz kwiaty pod tablicę upamiętniającą Papieża. Następnie wszystkie grupy dotarły do swoich sal, gdzie czekał na nich słodki przysmak – kremówki papieskie. Ten uroczysty dzień na długo pozostanie w naszych sercach.

Opracowały: A. Grzelak M. Wójcik

Skip to content