Wycieczka grup młodszych do kina „Górnik”

24 kwietnia przedszkolaki z grupy „Smerfy”, „Skrzaty” oraz „Sprytne liski” pod opieką swoich pań wybrały się autokarem na projekcję filmu „Luis i obcy” do kina ,,Górnik” w Łęczycy. Dla niektórych dzieci było to pierwsze spotkanie z bajką w takim miejscu. Piękna sala kinowa, wygodne czerwone fotele i ogromny ekran wzbudziły ogromne zainteresowanie. „Luis i obcy” to historia przyjaźni chłopca i trójki przezabawnych kosmitów, którzy na Ziemię przybyli i… kompletnie się pogubili. 12-letni Luis, czuł się bardzo samotnym, nie miał żadnych przyjaciół, a jego ojciec – ufolog Armin – całe noce spędzał przy teleskopie, szukając śladów życia w kosmosie. Na domiar złego, dyrektor ze szkoły Luisa chciał wysłać chłopca do internatu poza miastem. Sprawy skomplikowały się jeszcze bardziej, gdy na podwórku Luisa rozbiło się UFO, pilotowane przez trójkę wesołych kosmitów. Chłopiec szybko zaprzyjaźnił się z obcymi i ukrywał ich przed swoim tatą, który był przekonany, że kosmici są niebezpieczni. Próbując pomóc ufoludkom w powrocie na macierzystą planetę, Luis sam nabrał ochoty na wielką kosmiczną podróż. Cały film skończył się szczęśliwie, a niezwykłe przygody i wiele zabawnych sytuacji, wywołały na naszych dzieciach ogromne wrażenie.
Dziękujemy rodzicom z grupy „Smerfy”: p. Justynie Knaś oraz p. Monice Kucharczyk za pomoc w opiece nad dziećmi podczas wycieczki.

Skip to content