Wycieczka do OSP w Piątku

 

„Każdy chłopiec, nawet mały,
gdy jest zręczny, dzielny, śmiały
i jest dobrym przedszkolakiem,
może kiedyś być strażakiem” K. Różecki

22 i 23 maja wszystkie grupy przedszkolne wybrały się na wycieczkę do OSP w Piątku. Podczas spotkania dzieci poznały pracę strażaka, mogły obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy będący wyposażeniem jednostki. Dowiedziały się, w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną oraz utrwaliły numery alarmowe. Wejście do wozu strażackiego oraz możliwość przymierzenia hełmu strażackiego okazało się najważniejszym punktem wycieczki i wywołało wiele entuzjazmu wśród dzieci. Dużo emocji wzbudziło także włączenie głośnych sygnałów z wozu strażackiego oraz pokaz „lania wody”. Po tak ciekawej wycieczce, wszystkie dzieci zgodnie przyznały, że praca strażaka mimo, iż jest wyjątkowo trudna i odpowiedzialna bardzo im się podoba, a niejedno z nich marzy, by w przyszłości wykonywać taki zawód. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy druhom: Pawłowi Pożuczkowi, Janowi Kruszyniakowi, Łukaszowi Gamrowskiemu za poświęcony czas, bardzo interesujący sposób przekazania dzieciom wielu cennych informacji o tej niezwykle ważnej i potrzebnej służbie . Dziękujemy również p. Janinie Wejt-Świątkiewicz- babci Amelki z gr. „Tygryski” za pomoc w organizacji wycieczki.

Skip to content