Wielkanocne warsztaty z zajączkiem w grupie III

Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom. Z tej właśnie okazji w grupie ,,Pszczółek” 11 kwietnia odbyły się ,,Wielkanocne warsztaty’’, które poprowadziły mamy z Rady Rodziców . Realizując zadania zawarte w Rocznym planie pracy przedszkola ,,Przedszkolaki wiedzą jak być eko” oraz ,,Rodzic –partner przedszkola” dzieci przy wsparciu rodziców wykonały ,,Wielkanocnego zajączka” wykorzystując oprócz tradycyjnych materiałów plastycznych surowce wtórne. Na zakończenie wszystkie ,,Pszczółki” założyły w nich indywidualną hodowlę rzeżuchy. Wszyscy wykazali się dużą kreatywnością, pomysłowością oraz inwencją twórczą. Spotkanie było radosne i przeniosło wszystkich w nastrój oczekiwania na zbliżające się święta. Wspólna praca pozwoliła nam poczuć atmosferę przedświątecznych przygotowań. Mamy nadzieję, że ,,Wielkanocne zajączki” ozdobią stół świąteczny naszych najmłodszych i ich rodzin. Serdecznie dziękujemy mamie Jakuba i Igora za dzisiejsze spotkanie.

Opracowała: I. Tomasiewicz-Matusiak

Skip to content