W poszukiwaniu Pani Jesieni w Tajemniczym Ogrodzie

„Stoi pociąg
na peronie-
żółte liście ma w wagonie
i kasztany, i żołędzie-
dokąd z nimi jechać będzie?” D. Gellner

Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków. Tegoroczna jesień jest wyjątkowo ciepła, dlatego też zachęciła przedszkolaków z grupy V i VI na długi spacer do ,,Tajemniczego Ogrodu”. To już druga wyprawa sześciolatków do tego miejsca, które od 8 lat wspiera działania ekologiczne naszego przedszkola, tworząc bazę dydaktyczną i wychowawczą dla naszych dzieci. W tym dniu pogoda była wyjątkowa piękna. Nie brakowało promieni słońca i ciepłych podmuchów wiatru. Przedszkolaki bezpośrednio obcowały z przyrodą, rozpoznawały rodzaje drzew po liściach i owocach oraz zbierały jesienne dary. Taki spacer to również doskonała lekcja przyrody.

Opracowała: I. Tomasiewicz-Matusiak

Skip to content