VII Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski pt. „Zwierzęta w poezji dziecięcej”

W czwartek, 19 maja w Przedszkolu nr 1 w Łęczycy odbył się VII Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski pt. „Zwierzęta w poezji dziecięcej”.
Nasze przedszkole reprezentowała czwórka dzieci z różnych grup:
Z grupy „Pszczółki” – Hanna Wójcik, która zaprezentowała utwór „Bardzo głodna gąsienica” Eric Carle,
Z grupy „Sowy” – Faustyna Urbańczyk w wierszu Juliana Tuwima „Kotek” i Mikołaj Stróżek w wierszu Jana Brzechy „Żuk”,
Z grupy „Jagódki” – Witold Janczak w wierszu Jana Brzechwy „Kaczka Dziwaczka”.

Celem konkursu było popularyzowanie poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich dzieci oraz zachęcanie do występów na scenie. Ponadto była to wspaniała okazja do uczenia dzieci rywalizacji w przyjaznej atmosferze i integrowania społeczności przedszkolnej.
W konkursie wzięło udział 20 przedszkolaków w wieku 5-6 lat. Dzieci recytowały wybrany wiersz, wspomagając się rekwizytami, stosowną mimiką i odpowiednią modulacją głosu. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Tym bardziej miło nam poinformować, iż II miejsce w konkursie zdobył Witold Janczak z grupy „Jagódki” za wiersz Jana Brzechwy „Kaczka Dziwaczka”.
Wszystkie dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki. Gratulujemy dzieciom odwagi, podjęcia trudu i pięknych wystąpień oraz życzymy dalszych sukcesów.

Opracowała: K. Wójcik

Skip to content