Udział przedszkolaków w akcji „Szkoła do Hymnu” 2021 r.

W przeddzień narodowego Święta Niepodległości – 10 listopada, o symbolicznej godz. 11.11. przedszkolaki z Gminnego Przedszkola im. Jana Pawła II w Piątku uroczyście odśpiewały w swoich salach hymn narodowy „Mazurek Dąbrowskiego”. Tym samym po raz kolejny uczestniczyły w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki – „Szkoła do hymnu”. Jej celem jest zachęcenie młodego pokolenia Polaków do wspólnego przeżywania Święta Niepodległości oraz kształtowanie postawy patriotycznej. W przedszkolu od najmłodszych lat dzieci zapoznają się, w ramach zajęć i zabaw edukacyjnych z mapą Polski, historią naszego kraju, wybranymi legendami, zabytkami, znanymi Polakami, itd. Barwy ojczyste, flagę i godło rozpoznają już najmłodsze przedszkolaki. Udział w akcji buduje poczucie przynależności narodowej i jest wyrazem naszego szacunku wobec symboli narodowych.

Opracowała: P. Michalak

Skip to content